مشاور بیمه تامین اجتماعی

زیرنظر شرکت حامی گستران امروز باکادر مجرب در زمینه مشاوره بیمه و تامین اجتماعی

ایا کارگران ساختمانی مشمول قانون تامین اجتماعی می گردند؟

درحال حاضر خیر.مگر درمواقعی که حادثه ناشی از کار در محل ساختمان سازی و رفت و برگشت از محل کارگاه .که در این صورت لازمست کارفرما ضمن انجام اقدانات اولیه مبنی بر رساندن   فوری حادثه دیده به مراکز درمانی مراتب را به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهد . در اینصورت سازمان مکلف است خدمات زیر را به حادثه دیده ارائه نماید.1- خدمات درمانی و پرداخت غرانت دستمزددر ایام مراقبتهای پزشکی . 2- پرداخت غرامت نقص عضو مقطوع .مستمری از کارافتادگی جزئی و کلی در صورت از دست توانائی انجام کار.3- پرداخت مستمری بازماندگان واجد شرایط در صورت فوت حادثه دیده .بدیهی است عدم اطلاع کارفرما در این قبیل مواقع بهیچ وجه نفی کننده مزایای متعاقه به فرد حادثه دیده نمی گردد و سازمان تامین اجتماعی مکلف به ارئه خدمات می باشد. ضمنا حق بیمه مربوط به این نوع بیمه .از طریق شهرداریها و بهنگام اخذ پروانه ساختمانی دریافت و به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می گردد.   

 

 

 معنی بیمه راهم فهمیدیم !!! نمونه آزمایش یک بیمار راملاحظه کنید . کل مبلغ آزمایش 359600 ریال سهم بیمار 272000 ریال.

سهم بیمه شده 76 %

سهم تامین اجتماعی 24 %

در اغلب بیمه ها بیش از 80 % را سازمان بیمه گر می پردازد ولی سازمان تامین اجتماعی برعکس عمل می کند خدا کسی را گرفتار نکند چون با این وضع علاوه بر سلامتی زندگی خود را هم میبازد .

 

آزمایشگاه تشخیص پزشکی

شماره قبض:92

بایگانی:8401

نام:            سن:        دکتر:

بیمه:تامین اجتماعی

FBS\BUN\Cho\Uric Ac\ SGOT\SGPT\Crea\Tg\

ALK\PHO\NA+\K+\T4(ECL)\T3UP(ECL)\T3(ECL)\

FTI\TSH(CEL)\U/A\C.B.C\Paziresh\Fani

 توضیح وبلاگ:

در قانون تامین اجتماعی ، سازمان تامین اجتماعی باید کل هزینه بیمه شده را بپردازد وحداکثر فرانشیز نبایستی بیش از ۲۰ ٪ باشد . ما هم تعجب کردیم و از سازمان درخواست مینمائیم رسیدگی کند. مدیر بازرگانی - وطنخواه

 

1ـ در مورد قانون بخشودگي جرائم لغايت سال 86، فرصت قانوني براي استفاده از اين قانون چقدر است؟

ج: از 8/4/87 لغايت 8/10/87 (يعني 6 ماه)

2ـ در مورد قانون بخشودگي جرائم بيمه‌اي اطلاع‌رساني مناسبي از سوي سازمان تأمين اجتماعي انجام نگرفته است و بسياري از نكات براي كارفرمايان كه بدهي آنها به سازمان تأمين اجتماعي مشخص نشده و يا در مراجع حل اختلاف روشن نشده است در پرده ابهام است، آيا شما اطلاعاتي در اين زمينه داريد؟

ج : ما هم با شما موافقيم و مهلت قانوني در اختيار كارفرمايان به علت آماده نبوده دستورالعملهاي اجرائي آن در تاريخ 8/4/87 قسمتي از مهلت داده شده، را از كارفرمايان سلب نموده است، لذا ضمن ارائه يك پيشنهاد به سازمان تأمين اجتماعي به‌اطلاع مي‌رساند كه سازمان مشغول فعاليت براي صدور دستورالعمل اجرائي آن تحت عنوان «بخشنامه 21 جديد درآمد» مي‌باشد كه اميدواريم بزودي و با اطلاع‌رساني جامع‌تر به كارفرمايان اعلام شود.

اما پيشنهاد: سازمان تأمين اجتماعي در خواستهاي استفاده از قانون مزبور كه تا خاتمه مهلت مقرر يعني 8/10/87 دريافت مي‌كند معتبر تلقي و اگر رسيدگي آنها توسط سازمان بعد از آن تاريخ صورت پذيرد، بخشودگي پس از رسيدگي اعمال گردد (بعد از 8/10/87).

ضمناً در بخش مربوط به مقالات، بخشنامه اوليه سازمان مزبور عيناً جهت اطلاع كارفرمايان اسكن شده است كه مراجعه به آن توصيه مي‌گردد.

3ـ چرا سازمان تأمين اجتماعي از حضور مشاوران در زمينة بيمه‌هاي اجتماعي همانند ساير دستگاهها، استقبال نمي‌كنند؟ (همانند ماليات، ساير خدمات مشاوره‌اي و...)

ج: البته مسئولين سازمان با اين امر مخالفت جدي ندارند و فعاليتهايي در اين زمينه در اجتماع انجام مي‌شود ولي هنوز حضور و ارائه مشاوره توسط جامعه مستقل و حرفه‌اي در سازمان با مقاومتهاي روبه‌رو است كه اميد داريم در حل آن با ياري يكديگر موفق گرديم.                     ۴ -   بنابه اضهاربرخی کارفرمایان و مراجعین محترم .عليرغم صدور بخشنامه و اجراي برنامه‌هاي تبليغاتي، متأسفانه بخشنامه مزبور در شعب سازمان تأمين اجتماعي تا تاريخ درج اين مطلب عملياتي نشده است. اين امر موجب كاهش مهلت كارفرمايان و نير سرگرداني آنها مي‌گردد. از مسئولين ذيرط درخواست مي نمائيم به اين امر رسيدگي نمايند.                      ج: از مسئولین سازمان تامین اجتماعی انتظارداردبه این خواسته قانونی مخاطبین سریعتر با شرح کامل پاسخ دهد

قانون بخشودگی جرائم بیمه ای جه میدانید ؟

 

از قانون بخشودگی جرائم حق بیمه و بیمه بیکاری مصوب ۲۵/۱/۸۷  مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۸/۴/۸۷به تائید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است .موارد زیر باستحضارمخاطبین عزیز و کارفرمایان محترم می رسدو اعلام آمادگی می نماید که در موارد زیر یا سایر موضوعات به سئولات ومشکلات و ابهامها و...انان پاسخ گفته وخدمات مشاوره ای و بیمه ای در اختیارایشان قرار دهد.

1-تاریخ تصویب قانون عملا 8/۴/۸۷(تاریخ تائید مجمع تشخیص مصلحت نظام )در نظر گرفته شده است .

2-در قانون دو نوع اصلاحات بشرح زیر مد نظر بوده است .

الف -بخشیدن جرائم بیمه ای (شامل حق بیمه و بیمه بیکاری )مربوط به بدهیهای مرتبط با قبل از سال 87(تاپایان سال 86)

ب-سایر اصلاحات قانونی (قابل توجه کارفرمایات محترم )

الف -جرائم بدهیهای حق بیمه بیکاری لغایت سال 86بترتیب زیر مشمول بخشودگی قرار گرفته اند.

1)- تا 100%جرائم بشرط پرداخت کل بدهی درفاصله تاریخی 8/۴/۸۷تا8/10/87

2)-تا85%جرائم بشرط پرداخت کل بدهی در 18قسط ماهانه .

3)-تا75%جرائم بشرط پرداخت کل بدهی در 24قسط .

4)-تا60%جرائم بشرط پرداخت کل بدهی در 30قسط ماهانه .

5)-تا50%جرائم بشرط پرداخت کل بدهی در36قسط ماهانه .

6)-در صورت تقسیط بدهی در بیش از 36قسط ماهانه .تنهااقساطی که در طی 36 ماه پرداخت می شود مشمول بخشودگی خواهد بود.

 

ب-آیا می دانید همچنین در قانون مزبور اصلاحات زیر هم صورت گرفته است .

1)-جریمه عدم تنظیم لیست حق بیمه از 20%به 10%کاهش یافته است .

2)-بخشودگی 40%(به جای 30%)جرائم بشرط پرداخت آن قبل از صدور اجرائیه .این درصدبخشودگی  با تشخیص هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تا60%قابل افزایش خواهد بود.

3)-کارفرمایان محترم می بایستی توجه داشته باشندکه اگر جرائمی به آنها تعلق گرفته ولی  هنوز به مرحله پرداخت نرسیده است .از تاریخ تصویب این قانون بایستی براساس این قانون جرائم محاسبه شود.

البته در موادو تبصره های دیگر قانون که عینادر این وبلاگ ارائه گردیده به نکاتی اشاره شده است که دارای ابهام می باشدو سازمان تامین اجتماعی می بایستی سریعتر اقدام نموده و دستورالعمل و ائین نامه های اجرائی قانون را پس از اینهمه تاخیر به سرانجام برساند.

(وطنخواه - مدیر بازرگانی )

سئوا ل :بیمه شده ۴۵ ساله هستم همسر و فرزندانم از دفترجه خدمات درمانی استفاده می کنند بعلت مشکلاتی باهمسرم اخیرا ازدواج مجدد موقت ۹۹ ساله با خانم دیگزی نمودم ایا برای ایشان می توانم دفترچه درمانی بگیرم .

جواب :متاسفانه خیر چون این قبیل ازدواجها را سازمان تامین اجتماعی بعلت عدم ذکر در قانون بیمه شده تبعی نمی شناسد.

سوال : سلام دوست عزیز
من مدت 4 سال کارمند دولت بودمو دیگر تمایلی به کار دولتی ندارمو میخواهم برای خودم کار کنم

می خواستم بدانم من چگونه میتوانم همان بیمه خودم را ادامه دهم که از حقوق بازنشستگی و مزایا بهره مند شوم سپاسگذارم

پاسخ : با تلفن ۰۹۱۲۳۸۹۲۹۸۵ آقای حقی تماس بگیرید.